Czytam z klasą

MODUŁ II

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

CZYTAM Z KLASĄ

Uczniowie klasy Ia uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa w roku szkolnym 2022/2023.

Klasa Ia ukończyła wykonywanie zadań z II modułu. Pierwszym zadaniem było uzupełnienie stron w lekturniku związanych z przeczytana lekturą.

Czytana w klasie przez starszych kolegów z klasy IV i omawiana książka to „O PSIE KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ” Romana Pisarskiego, która bardzo przypadła uczniom do gustu.

Uczniowie klasy Ia jako drugie zadanie z modułu II zaprojektowali pizzę lekturkową, na której dzieci przedstawiły kolejne przygody z lektury. Po ciężkiej pracy uczniowie zjedli pizzę niespodziankę zamówioną dodatkowo w nagrodę za wspaniałą pracę.

Uczniowie z plasteliny z wykonali makiety z fragmentów lektury.

Po czym uczniowie klasy Ia wykonali „Lekturę na lince”. Na kartkach wykonali rysunki poszczególnych wydarzeń, które najbardziej utkwiły im w pamięci.

Na koniec uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat Włoch, kultury, potraw i zwyczajów panujących w tym kraju. Poznali również największe miasta we Włoszech. Wskazywali Włochy na mapie świata.

Dzięki realizacji II modułu uczniowie klasy Ia rozbudzali swoją ciekawość literacką, rozwijali aktywność czytelniczą, pogłębiali wiedzę na temat wspaniałego kraju – Włoch. Podczas wspólnej nauki i zabawy odbywała się również integracja zespołu klasowego.

Pozdrawiamy serdecznie

Uczniowie i wychowawczyni klasy Ia