Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W ostatni piątek (26.04.2024r) odbyła się w naszej szkole patriotyczna akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy 4 i 5. Występ przybliżył społeczności szkolnej historię tego najważniejszego dokumentu, przywołał ważne zapisy tej Ustawy i jej głównych autorów oraz skłonił do refleksji nad jego znaczeniem w dziejach naszej Ojczyzny.
Swoje wspomnienie miało również Święto Flagi. To jedno z najmłodszych świąt państwowych - zostało ustanowione w 2004 roku. Uczniowie wykonali z tej okazji piękne utwory o naszych barwach narodowych.
Po występie pan Dyrektor Henryk Paliwoda podziękował uczniom i nauczycielom, a widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.
Uroczystą akademię uczniowie przygotowali pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Baranowskiej, Agnieszki Chrabołowskiej, Dżanetty Murawskiej i Emilii Tworkowskiej.